ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
ZAPYTAJ LEKARZA | Jakie są najczęstsze przyczyny bólu...

PG

2018-02-12 16:17

2018-02-12 16:18

Dodaj komentarz

ZAPYTAJ LEKARZA | Jakie są najczęstsze przyczyny bólu pleców?

PG

2018-02-12 16:17

Drodzy Czytelnicy. Czekamy na pytania dotyczące spraw szczególnie ważne dla Państwa zdrowia. Współpracuje z nami kilkudziesięciu lekarzy, wybitnych specjalistów, którzy chętnie na nie odpowiedzą. Najciekawsze opublikujemy w wydaniu papierowym, a wszystkie odpowiedzi będziemy publikować na bieżąco w serwisie Strona Zdrowia. Pytania należy przysyłać na adres e-mail: stronazdrowia@polskapress.pl
Hubert Smuga, fizjoterapeuta z Centrum Medycznego „Zdrowie” w Kielcach. Hubert Smuga, fizjoterapeuta z Centrum Medycznego „Zdrowie” w Kielcach.

Hubert Smuga, fizjoterapeuta z Centrum Medycznego „Zdrowie” w Kielcach.

Jakie są najczęstsze przyczyny bólu pleców?

Fizjoterapeuta Hubert Smuga: Oczywiście od razu muszę tu wymienić pozycję w jakiej spędzamy stanowczo zbyt dużo czasu, czyli siedzącą. W większości są to bóle o charakterze czynnościowym, czyli spowodowane właśnie długotrwałym siedzeniem, nadmiernym przeciążaniem.

Niestety, w obecnych czasach większość osób wykonuje pracę na siedząco. Co można im doradzić?


Fizjoterapeuta Hubert Smuga: Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na właściwą ergonomię pracy. Jeśli mówimy o tym, w jaki sposób powinniśmy siedzieć, to należy zwrócić uwagę na dobranie odpowiedniego krzesła - jego wysokości. Krzesło powinno być ustawione w taki sposób, by nasze stawy biodrowe były nieco wyżej niż stawy kolanowe. Gdy siedzimy przy komputerze nasze przedramiona w miarę możliwości powinny być oparte na blacie. Ważne jest również, by być ustawionym przodem do ekranu komputera, nie w pozycji skręconej lub bocznej. Monitor należy ustawić na wysokości oczu.
Walentynki 2018. TOP 10 prezentów dla panów

Walentynki 2018. TOP 10 prezentów dla pań

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

Osoby o tych imionach zdradzają częściej. Twoje imię znalazło się na liście?Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się