ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
ZAPYTAJ LEKARZA | Moją siostrę rzucił chłopak. Boję się, że...

PG

2018-03-04 22:24

2018-03-04 22:25

Dodaj komentarz

ZAPYTAJ LEKARZA | Moją siostrę rzucił chłopak. Boję się, że cierpi na depresję. Czy to możliwe?

PG

2018-03-04 22:24

Drodzy Czytelnicy. Czekamy na pytania dotyczące spraw szczególnie ważne dla Państwa zdrowia. Współpracuje z nami kilkudziesięciu lekarzy, wybitnych specjalistów, którzy chętnie na nie odpowiedzą. Najciekawsze opublikujemy w wydaniu papierowym, a wszystkie odpowiedzi będziemy publikować na bieżąco w serwisie Strona Zdrowia. Pytania należy przysyłać na adres e-mail: stronazdrowia@polskapress.pl
ZAPYTAJ LEKARZA | Moją siostrę rzucił chłopak. Boję się, że cierpi na depresję. Czy to możliwe? ZAPYTAJ LEKARZA | Moją siostrę rzucił chłopak. Boję się, że cierpi na depresję. Czy to możliwe?
Moją siostrę rzucił chłopak. Od tego czasu jest bardzo płaczliwa, smutna, w ogóle nie chce wychodzić z domu. Nasza ciocia miała kiedyś depresję i boję się, czy siostra też nie choruje. Jest to możliwe?

Psychiatra Joanna Wysogląd-Wolniak: Zawód miłosny powoduje zaburzenia adaptacyjne, które - jeśli nie są leczone - mogą przekształcić się w depresję. Właśnie zawód miłosny oraz utrata pracy wiążą się z ogromnym stresem i w rezultacie mogą przekształcić się w depresję egzogenną.
To naturalne, że Pani siostra jest załamana i jest nadmiernie płaczliwa. Jest Pani bardzo troskliwa i słusznie, że ją obserwuje. Depresja jest chorobą, która rozwija się stopniowo, poczynając od ogólnego przygnębienia, problemów ze snem, zaburzeń łaknienia i utraty wagi ciała.Jeśli jednak występują jej „osiowe” objawy, dodatkowo jeszcze obniżony nastrój i napęd, utrata zainteresowań i zadowolenia, spadek zaufania lub szacunku do siebie i utrzymują się co najmniej przez 2 tygodnie, sugeruję konsultację u lekarza psychiatry.POLECAMY RÓWNIEŻ:

Poznaj i zastosuj w swojej diecie 25 zasad zdrowego żywienia
Te domowe aktywności pomogą Ci szybko spalić kalorie!

Zdrowy kręgosłup - oto ćwiczenia, które pomogą. Wypróbuj!

Naturalne afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn, które na pewno masz w swojej kuchni [ZDJĘCIA]

Te witaminy i mikroelementy wzmocnią twój organizm [ZDJĘCIA]

Nie chcesz zachorować na raka? Oto 6 najważniejszych zasad diety

Lista domowych czynności, które poprawiają zdrowie i urodę


Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się