ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
ZAPYTAJ LEKARZA | Skala niewłaściwej higieny jamy ustnej u...

Paula Goszczyska

2018-01-25 16:16

2018-01-27 22:43

Dodaj komentarz

ZAPYTAJ LEKARZA | Skala niewłaściwej higieny jamy ustnej u dzieci jest ogromna. Jaka jest tego przyczyna?

Paula Goszczyska

2018-01-25 16:16

Drodzy Czytelnicy. Czekamy na pytania dotyczące spraw szczególnie ważne dla Państwa zdrowia. Współpracuje z nami kilkudziesięciu lekarzy, wybitnych specjalistów, którzy chętnie na nie odpowiedzą. Najciekawsze opublikujemy w wydaniu papierowym, a wszystkie odpowiedzi będziemy publikować na bieżąco w serwisie Strona Zdrowia. Pytania należy przysyłać na adres e-mail: stronazdrowia@polskapress.pl
ZAPYTAJ LEKARZA | Skala niewłaściwej higieny jamy ustnej u dzieci jest ogromna. Jaka jest tego przyczyna? ZAPYTAJ LEKARZA | Skala niewłaściwej higieny jamy ustnej u dzieci jest ogromna. Jaka jest tego przyczyna?

(© Freeimages.com)

Skala niewłaściwej higieny jamy ustnej u dzieci jest ogromna. Jaka jest tego przyczyna?

Stomatolog Alicja Szot-Trepka: Ząbki najlepiej czyścić po każdym posiłku, wiadomo jednak, że w praktyce bywa różnie. Zatem mycie ich dwa razy dziennie to absolutne minimum, przy czym najważniejsze jest to wieczorne. Wielu rodziców tkwi w mylnym przekonaniu, że mlecznych zębów się nie leczy. Jest to ogromny błąd. Oczywiście, leczymy je, ponieważ służą dziecku do prawidłowego jedzenia, rozwoju jamy ustnej, a nieleczone mogą prowadzić do rozwoju próchnicy oraz jej powikłań, na przykład obumarcia zęba, który staje się ogniskiem zapalnym. Bakterie mogą się rozsiać wtedy po całym organizmie, między innymi zaatakować stawy, serce, nerki i powodować różnego rodzaju poważne schorzenia. Takie przypadki zdarzały się już niejednokrotnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zły stan zębów odbija się na sercu, trzustce, czy płucach

(Źródło:Agencja TVN, Dostawca: x-news)


Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się