BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki - Edach Budowlani 7:30. Goście z Lublina upokorzyli gospodarzy. Trzecia porażka w tym sezonie

Drużyna z Aleksandrowa doznała porażki
Drużyna z Aleksandrowa doznała porażki krzysztof szymczak
W meczu czwartej kolejki ekstraligi rugby drużyna BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki wypadła słabo. Zespół prowadzony przez trenera Przemysława Szyburskiego uległ bowiem na stadionie im. Włodzimierza Smolarka Edach Budowlanym Lublin 7:30 (7:10). W sezonie 2023/2024 aleksandrowianie nie zdobyli jeszcze nawet jednego punktu.

Wypada mieć nadzieję, że ta kiepska passa wreszcie zostanie przerwana. Jeszcze w przerwie tego meczu wydawało się, że nie wszystko stracone, ale później z każdą upływającą minutą było już gorzej.

Punkty dla Budo 2011 Aleksandrów Łódzki zdobył Kamil Brzozowski 7, natomiast dla gości z Lubelszczyzny: Ian Trollip 10, Kuziwakwashe Kazembe 5, Jakub Dec 5, Stanisław Powała Niedźwiecki 5 i Marzuq Maarman 5.

Druga drużyna z naszego miasta, KS Budowlani Commercecon, uległa w Łodzi RC Lechii Gdańsk 12:48. Pozostałe rezultaty czwartej kolejki: MKS Ogniwo Sopot - RC Orkan Sochaczew 21:15, Awenta Pogoń Siedlce - RzKS Juvenia Kraków 10:32, pauzowała Arka Gdynia

Sytuacja w tabeli nie napawa optymizmem. Wiadomo, że do końca sezonu jest jeszcze daleko, jednak to właśnie BUDO 2011 Aleksandrów oraz KS Budowlani Commercecon zajmują ostatnie miejsca w tabeli krajowej elity.

Swoje kolejne spotkanie o punkty Budo 2011 Aleksandrów rozegra nad Bałtykiem. W weekend 16/17 września zmierzą się bowiem w Gdańsku z tamtejszą RC Lechią