DERBY ŁODZI NA ŻYWO. RELACJA ŁKS WIDZEW NA ŻYWO. RELACJA DERBY ŁODZI ŁKS WIDZEW

(ww, tj)
Derby Łodzi
Derby Łodzi Łukasz Kasprzak
DERBY ŁODZI ŁKS - WIDZEW ŁÓDŹ 16.10 NA ŻYWO. RELACJA NA ŻYWO ŁKS - WIDZEW WYNIK NA ŻYWO. Dziś derby Łodzi, znów spotkają się zasłużone drużyny naszego miasta. Tym razem mecz odbędzie się przy al. Unii na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego.

odśwież [wciśnij F5]

ŁKS - WIDZEW ŁÓDŹ [2:2]

KONIEC MECZU

92' GOL dla ŁKS. Maksym Kowal strzela. ŁKS - Widzew 2:2. Kowal oddał strzał, piłka odbiłą się od obrońcy Widzewa i mamy remis.

90' Dogranie w pole karne do Kowala, napastnika ŁKS, ale strzelił jakieś 3 metry nad bramką Widzewa. Wcią Widzew prowadzi na wyjeździe z ŁKS 2:1 w 63 derbach Łodzi. Sędzia dolicza 3 minuty.
88' Teraz Widzew miał znakomitą sytuację ale Strus źle zagrał, poźniej natychmiast poszła kontra ŁKS i gospodarze mieli szansę. Dobra końcówka meczu, Widzew gra zdeterminowany, ŁKS próbuje ale czy wystarczy mu czasu?
86' Moze poziom nienajwyzszy ale jest jak to w kazdych derbach Łodzi , jest dramaturgia. Wciąz ŁKS - Widzew 1:2.
84' Schodzi Daniel Mąka z Widzewa, wchodzi Patryk Strus.
82' Bramkarz Widzewa gra beznadziejnie. ŁKS o tym wie i stara się dośrodkować ostre piłki w poblizu bramkarza gości. ŁKS teraz zamknął Widzew na ich połowie.
81' Zmiana w ŁKS. Rozmus schodzi wchodzi Michałek.
79' Przerwa w grze. Sabiłło, piłkarz Widzewa, lezy na boisku.
77' Piłkarz ŁKS Rozmus dostał zółtą kartkę.
76' Zmiana w ŁKS. Schodzi Golański a za niego Maksym Kowal.
74' Wolny dla ŁKS. Bramkarz Widzewa broni. Golański strzela wprost w ręce Chorosia.
72' Zmiana we Widzewie i w druzynie ŁKS.Michalski we Widzewie schodzi wchodzi Sabiłło. W druzynie gospodarzy schodzi Bryła a na boisku pojawia się Gamrot.
69' Kamil Tlaga otrzymuje drugą zółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Widzew będzie grał w dziesiątkę.
68' Piłkarz Widzewa Rodak za faul otrzymuje zółtą kartkę
65' Teraz ŁKS dośrodkowywał w pole karne Widzewa. Obrońcy Widzewa wybijają.

62' GOL dla Widzewa. Podanie Rodaka, Michalski strzela i 1:2 dla Widzewa.

60' Znakomita akcja Widzewa. Michalski ruszył do prostopadłego podania i strzelił. Kołba na posterunku. Widzew po przerwie lepszy.
56' Błąd Kołby piłka trafiła do Mąki i wystarczyło tylko pokonać bramkarza ŁKS ale piłkarz Widzewa trafił w słupek.
54' Zółta kartka dla Daniela Mąki.
52' Trwa walka w środku pola.

49' GOL DLA WIDZEWA. Strzelcem Bramki Daniel Mąka! MAMY REMIS

47' We Widzewie dokonały się dwie zmiany.
46' Zaczęliśmy drugą połowę!

Na telewizyjnych powtórkach widać, że zawodnik ŁKS zagrał piłkę ręką i podał ją do Radionowa, który z kolei skierował futbolówkę do siatki.
45' Koniec pierwszej połowy meczu. WYNIK DERBÓW ŁKS prowadzi z Widzewem 1:0
43'ŁKS znów miał szansę na bramkę, najpierw strzał z dystansu, Choroś wybija na róg i po rogu zamieszanie, z któego jednak ŁKS nie potrafił skorzystać.
40' Żółta kartka dla Michalskiego
37' Dwóch zawodników ŁKS leży teraz na murawie.
36' Rzut rożny dla ŁKS.
35' Widzew nie potrafi wyjść z własnej połowy boiska. Akcje piłkarzy trenera Płuski zatrzymywane są na 40 metrze przed bramką Kołby.
33' Żółta kartka dla Widzewiaka - Bartłomiej Gromek ukarany.
31' Widzew próbuje lewą stroną, ale nieporozumienie pomiędzy zawodnikami i piłka pada łupem obrońców.
29'Widzew na razie nie miał jeszcze ani jednej okazji, by spróbować pokonać bramkarza ŁKS.
WYNIK DERBÓW ŁODZI 1:0 ŁKS PROWADZI Z WIDZEWEM
Bramka pada po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie Golańskiego, Choroś wybija piłkę wprost pod nogi Radionowa i ten pakuje piłkę do bramki.
25' GOOOLLLL dla ŁKS
24' Derby Łodzi 2016 WYNIK bez zmian 0:0.
22' ŁKS próbuje atakować, ale na razie tylko jedna szansa na bramkę. Widzew skoncentrowany na grze obronnej.
21'Teraz z obu stron... kiksy. Pamiętajmy, że grają drużyny III-ligowe...
19' Teraz ŁKS miał świetną okazję, by objąć prowadzenie. Błąd w defensywie Widzewa, ale zawodnicy ŁKS nie potrafili wykorzystać bardzo dobrej okazji.

17'
Walka w środku boiska. Sporo ostrych wejść z obu stron, ale na razie sędzia nie sięgał jeszcze po kartki.
15' Wynik DERBÓW na razie bez zmian 0:0.
11'Rzut wolny dla Widzewa. Wrzutka w pole karne, ale tu obrońcy ŁKS wybijają piłkę w pole.

10'
Na razie bez akcji bramkowych. Teraz strzał zawodnik ŁKS, ale bardzo niecelnie.
7' Rzut rożny dla ŁKS. Ale nie udało się wykorzystać stałego fragmentu gry.
Ostre wejście teraz piłkarza Widzewa. Upomnienie dla Mąki.

5'
Na razie obie drużyny grają zachowawczo.
Gra w środku boiska. Obie drużyny bardzo skoncentrowane.
2'Widzew pierwszy zaatakował, ale akcja została rozbita przed polem karnym.
Kibice ŁKS- śpiewają... hymn.
1' Zaczynamy! ŁKS na biało, Widzew na czerwono.
Obie drużyny wychodzą już na murawę.

Skład ŁKS:
Skład Widzewa:
M. Choroś - K. Tlaga, N. Jędrzejczyk, S. Zieleniecki, B. Gromek, A. Budka, P. Rodak, P. Okachi, D. Mąka, M. Michalski, P. Burski

Piłkarze już są po rozgrzewce. Za moment pojawią się na murawie.

ŁKS ŁÓDŹ - RTS WIDZEW ŁÓDŹ [0:0]

początek o godz. 15

SKŁADY
Widzew: Michał Choroś, Kamil Tlaga, Norbert Jędrzejczyk, Sebastian Zieleniecki, Bartłomiej Gromek - Princewill Okachi, Przemysław Rodak - Adrian Budka, Mateusz Michalski, Daniel Mąka - Piotr Burski.

ŁKS: M. Kołba - P. Pyciak, A. Ślęzak, K. Juraszek, K. Rozmus, J. Nowak, P. Bryła, A. Golański, P. Kocot, Ł. Kopka, J. Radionow

Przed nami 63. piłkarskie derby. Jak mawiał znakomity trener Leszek Jezierski - punkty zostaną w Łodzi! Żyją zapewne jeszcze mieszkańcy miasta, którzy pamiętają pierwsze bratobójcze spotkanie rozegrane w 1948 roku, ale...

ŁKS - WIDZEW ŁÓDŹ DERBY NA ŻYWO

Dla wielu fanów historia meczów ŁKS z Widzewem zaczęła się 27 lat później od rozegranego w sierpniu 1975 roku pojedynku I ligi (dzisiejsza ekstraklasa) przy al. Unii. I my tam byliśmy i to oglądaliśmy. Atmosfera wspólnego łódzkiego sportowego święta była jedyna w swoim rodzaju, dziś nie do powtórzenia.

RELACJA ŁKS WIDZEW 16.10 RELACJA NA ŻYWO

Większość widzów była przekonana, że spotkanie wygra ŁKS. Teoretycznie miał lepszych graczy. Tych teoretycznie słabszych, połódzkiej przyjaźni, oddał drużynie rywali. Spotkanie obejrzało ponad 35 tysięcy widzów. Skazani na porażkę widzewiacy pokazali charakter i sportową klasę - wygrali 2:1.

WYNIK NA ŻYWO ŁKS - WIDZEW ŁÓD

Ź

Nie ma derbów bez wyjątkowych zdarzeń, przechodzących do futbolowej legendy. Tak było i za pierwszym razem. Tadeusz Błachno wygrał butelkę szampana, o którą założył się z bramkarzem Janem Tomaszewskim. Pokonał golkipera strzałem z rzutu karnego, choć ten twierdził, że nie uda mu się tego zrobić. Miejmy nadzieję, że i tym razem czekają nas wielkie sportowe emocje, o których będzie się mówiło latami.

DERBY ŁODZI 2016 RELACJA NA ŻYWO

Mirosław Myśliński w towarzystwie trenera Pawła Kowalskiego.
Nie wszyscy kibice pamiętają, że aż jedenastu piłkarzy zaliczyło derby Łodzi w ekstraklasie grając zarówno w zespole ŁKS, jak i Widzewa.

63 DERBY ŁODZI NA ŻYWO RELACJA ŁKS WIDZEW LIVE

Rekordzistą pod tym niewątpliwie zaszczytnym względem jest Marek Dziuba, który wystąpił w 22 meczach derbowych (17 razy w ŁKS i 5 razy w Widzewie). Pozostali to: Mirosław Myśliński - 16 spotkań (14 razy w Widzewie i 2 razy w ŁKS), Rafał Pawlak - 15 (14 w ŁKS i 1 w Widzewie), Zbigniew Wyciszkiewicz - 13 (8 w Widzewie i 5 w ŁKS), Andrzej Woźniak - 12 (7 w ŁKS i 5 w Widzewie), Dariusz Podolski - 11 (8 w ŁKS i 3 w Widzewie), Jan Jeżewski - 10 (3 w ŁKS i 7 w Widzewie), Maciej Terlecki - 10 (5 w ŁKS i 5 w Widzewie), Jacek Gierek - 6 (3 w Widzewie i 3 w ŁKS), Jerzy Zajda - 5 (3 w Widzewie i 2 w ŁKS) oraz jako ostatni w sezonie 2011/2012 Marcin Kaczmarek - 2 (1 w ŁKS i 1 w Widzewie).