Mistrzostwa Polski. Srebrny medal Mateusza Borkowskiego (RKS) w biegu na 800 m

W finałowym biegu na 800 m podczas mistrzostw Polski Mateusz Borkowski (RKS) nie dał rady rewelacyjnemu Patrykowi Dobkowi (MKL Szczecin) - 1.48,21. Mateusz był drugi, czasem 1:49.10 i zdobył srebrny medal.

Co warto podkreślić czwarte, piąte i szóste miejsce zajęli też biegacze RKS! Odpowiednio: Filip Ostrowski, Jakub Szkudlarek, Jakub Augustyniak. Wszyscy są wychowankami trenera Stanisława Jaszczaka. Brawo!
Adam Kszczot (RKS) zrezygnował ze startu eliminacyjnego na 800 m. Czy to oznacza, że nie zobaczymy łodzianina na olimpiadzie?

Łódź ma jeden złoty medal. W biegu na 400 m zwyciężył Kajetan Duszyński (AZS Łódź) - 45,96 s, drugi był Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź) - 46,10 s. Dla Kajetana to pierwszy złoty medal w karierze.

Brązowe medale zdobyli: w trójskoku - Agnieszka Bednarek (AZS Łódź) - 13,44 m, w rzucie dyskiem Robert Urbanek (MKS Aleksandrów) - 62,33 m i Sylwester Bedanrek (RKS) w skoku wzwyż - 2,16 m , Klaudia Wojtunik (AZS) w biegu 100 m ppł - 13,19 s.