MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ola Urbańczyk-Olejarczyk z minimum na mistrzostwa świata

Najlepsza łódzka pływaczka – Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk potwierdziła swoją klasę podczas mistrzostw Polski.

Na pływackich mistrzostwach Polski w konkurencji 50 m st. dowolnym Aleksandrze Urbańczyk-Olejarczyk do minimum na mistrzostwa świata w Kazaniu zabrakło 0,04 sek.
W kolejnym starcie na 50 m st. grzbietowym łodzianka spisała się jednak znakomicie i czasem 28,38 zapewniła sobie zarówno miejsce w reprezentacji na sierpniową imprezę jak i złoty medal.
Swój występ w mistrzostwach Ola zakończyła zdobyciem srebrnego medalu na 50 m st. motylkowym czasem 26,53 także lepszym od minimum. Wygrała Anna Dowgiert ze Śląska Wrocław ustanawiając czasem 26,13 rekord Polski.
Brązowy medal na 50 m st. motylkowym wywalczył Maksymilian Zgierski z AZS Uł Pł. Był to już jego drugi krążek bo z kolegami: Filipem Wypychem, Jakubem Pasulą i Bartłomiejem Lasskiem w sztafecie 4x100 m st. dowolnym zdobył srebro.
Od złota do złota kroczy natomiast Justyna Burska z Piątki Konstantynów. Wygrała 200, 800 i 1500 m st. dowolnym, a najbardziej zdecydowanie zwyciężyła w konkurencji 400 m st. dowolnym ocierając się doskonałym czasem 4:12,59 o minimum do Kazania.
Trzecie miejsce na tym dystansie wywalczyła znakomitym finiszem Paulina Piechota z UKS SP 190, która uzyskała czas 4:16,57 dający jej prawo startu w mistrzostwach świata juniorów w Singapurze. W sumie udane występy łódzkiej ekipy.