Piłkarska ekstraklasa. Korona nie uciekła ŁKS

05.06.2020, kielce. mecz korona kielce piast gliwice. fot. dawid lukasik/polska press brak
W spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Korona Kielce przegrała na własnym boisku 1:2 z mistrzem Polski - Piastem Gliwice.

Gospodarze objęli prowadzenie w 14 minucie, a na listę strzelców wpisał się Petteri Forsell. Mistrz Polski ostatecznie wygrał, ale miał ułatwione zdanie, bowiem od 27 minuty grał w przewadze jednego zawodnika (Jakub Żubrowski, czerwona kartka za dwie żółte), Jednak Piast zdobył gole dopiero w drugiej części spotkania. W 65 minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Milewski, a w 76 minucie Jorge Felix.

Tym samy Korona, czternaste miejsce w tabeli, nie uciekła ŁKS na nadal ma na koncie 29 punktów. Dzięki zwycięstwu Piast zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej.

1. Legia Warszawa 27 54 55-26
2. Piast Gliwice 28 49 34-26
3. Śląsk Wrocław 27 43 35-30
4. Cracovia 27 42 35-26
5. Lech Poznań 27 42 45-26
6. Pogoń Szczecin 27 41 27-26
7. Lechia Gdańsk 27 41 36-36
8. Jagiellonia Białystok 27 36-35