MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pływanie. Jedno zwycięstwo Oli Urbańczyk w Grand Prix

Na 50-metrowej pływalni w Opolu odbyły się zawody pływackie z cyklu Grand Prix Polski.

W klasyfikacji punktowej zwyciężyli Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław i Paweł Korzeniowski z AZS Warszawa.
Wśród pań drugie miejsce zajęła Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk z AZS Łódź, która zwyciężyła w konkurencji 50 m st. grzbietowym - 28,27, a trzy razy meldowała się na mecie na drugiej pozycji: 50 m st. dowolnym - 25,52, 50 m st. motylkowym - 26,61 i 100 m st. dowolnym - 56,82.
Dla Oli te wszystkie starty to przymiarki, próby, treningi. Najważniejsze jest miejsce w polskiej sztafecie 4x100 dowolonym, która wywalczyła olimpijską kwalifikacją i wystąpi w Rio de Janeiro.
W wyścigu 50 m st. dowolnym najszybszym zawodnikiem był Filip Wypych z AZS Łódź z czasem 23,05. Paulina Piechota z UKS SP 190 w konkurencji 800 m st. dowolnym zajęła drugie miejsce, a na 400 m st. dowolnym uplasowała się na trzeciej pozycji. Trzecie miejsce wywalczył także Maksymilian Zgierski z AZS Łódź na 50 m st. motylkowym.
Następne zawody Grand Prix odbędą się 30 kwietnia w Szczecinie.W połowie maja czekają polskich pływaków mistrzostwa Europy w Londynie na basenie 50-metrowym.