MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Puchar Polski: Legia - Widzew 3:0 Relacja LIVE!

(pb)
Widzew Łódź przegrał w Warszawie z Legią w 1/8 finału Pucharu Polski 0:3 i odpadł z rozgrywek. Legia awansowała do ćwierćfinału i jest na dobrej drodze do obrony trofeum i ponownej gry w Lidze Europejskiej. Po trzech porażkach w ekstraklasie Widzew przegrał czwarty mecz z rzędu. Czy w klubie nastąpi teraz trzęsienie ziemi?

LEGIA WARSZAWA - WIDZEW ŁÓDŹ 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Jakub Wawrzyniak 45', 2:0 - Manu 55', 3:0 - Rafał Wolski 62'
Żółte kartki: Jędrzejczyk (Legia) - Dzalamidze, Panka (Widzew)
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)
Widzów: 11436

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Dickson Choto, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak (70' Tomasz Kiełbowicz) - Manu, Janusz Gol (70' Daniel Łukasik), Ivica Vrdoljak (80' Artur Jędrzejczyk), Rafał Wolski, Michał Kucharczyk - Michał Żyro

Widzew Łódź: Bartosz Kaniecki - Jakub Bartkowski, Sebastian Madera, Bruno Pinheiro, Hachem Abbes - Sebastian Radzio (57' Krzysztof Ostrowski), Nika Dzalamidze, Piotr Mroziński (46' Mindaugas Panka), Igor Alves - Piotr Grzelczak, Przemysław Oziębała (61' Adrian Budka)

RELACJA LIVE:

Zapraszamy na relację live meczu 1/8 finału Pucharu Polski Legia Warszawa - Widzew Łódź! Początek spotkania na ul. Łazienkowskiej w Warszawie o godz. 18.30. W niedzielę Widzew przegrał z Legią mecz 11. kolejki ekstraklasy 0:2. Jak będzie dziś?

Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco! Legia zdobyła Puchar Polski w ubiegłym roku, co dało jej przepustkę do gry w Lidze Europejskiej i teraz chce ten sukces powtórzyć. Aby wygrać z Widzewem ma wystawić najsilniejszy skład.

Dla widzewiaków zwycięstwo w tym prestiżowym pojedynku to właśnie najbliższa droga do europejskich pucharów, ale przede wszystkim przełamanie fatalnej passy meczów z Legią. Kibice powoli zapominają kiedy Widzew ostatni raz wygrał ze stołeczną drużyną... Liczą na skuteczny rewanż za niedzielną porażkę w lidze!

Mecz musi być rozstrzygnięty, więc jeśli zakończy się remisem, czeka nas dogrywka i ewentualne rzuty karne.

Na stadionie w Warszawie zabraknie kibiców łodzian. Nie zgodziły się na ich udział władze stołecznego klubu, po zachowaniu fanów Widzewa na meczu ekstraklasy (rzucanie rac na murawę).

Trenerzy podali składy drużyn. Różnią się one znacznie od tych, które wybiegły na murawę w meczu ligowym.

Zapraszamy na relację live!

Pamiętaj o przeładowaniu strony co kilka minut!

Składy:
Legia:
Wojciech Skaba, Jakub Rzeźniczak, Dickson Choto, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak, Manu, Janusz Gol, Ivica Vrdoljak, Rafał Wolski, Michał Kucharczyk, Michał Żyro

Widzew: Bartosz Kaniecki, Jakub Bartkowski, Sebastian Madera, Bruno Pinheiro, Hachem Abbes, Sebastian Radzio, Nika Dzalamidze, Piotr Mroziński, Igor Alves, Piotr Grzelczak, Przemysław Oziębała

Sędziuje Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzew gra na czerwono, Legia - zielone koszulki, białe spodenki.

1' Rozpoczęli widzewiacy
3' Madera próbował długiego podania do Grzelczaka, bez efektu
4' Rzeźniczak fauluje Abbesa przy linii bocznej
5' Ataki legionistów prawą stroną, bez efektu
6' Gra toczy się częściej w środku pola; widzewiacy szczelnie ustawili obronę, starają się rozbijać ataki Legii daleko od pola karnego
7' Niecelny strzał Vrdoljaka, piłka minęła lewy słupek widzewskiej bramki
9' W powietrznym starciu ucierpiał Oziębała
10' Groźny atak Manu lewą stroną, Bartkowski na posterunku
11' Żyro centruje w pole karne, odbitą piłkę zdołał złapać Kaniecki
12' Powtórka poprzedniej akcji, bez efektu
14' Ładny strzał z dystansu Madery! Skaba złapał piłkę.
15' Znów próbuje Manu, tym razem środkiem, Kaniecki łapie piłkę
16' Na czystą pozycję wybiegł Kucharczyk, sędzia pokazał spalonego
17' Strzał z dystansu Żyro, piłka mija prawy słupek; chwilę później okazja z drugiej strony boiska: Grzelczak strzelił silnie z lewej nogi, ale Skaba wyłapał piłkę
20' Groźny strzał Żyro! Kaniecki broni, obrońcy Widzewa wybijają piłkę!
22' W pole karne wpada Kucharczyk, Bartkowski blokuje strzał
23' Rzut wolny dla Widzewa z ok. 25 metrów od bramki Legii. Znakomity strzał Alvesa! Po interwencji Skaby piłka trafia w poprzeczkę! Oziębała zwlekał z dobitką trzy metry od linii bramkowej i strzał napastnika łodzian zablokował Komorowski!
27' Obrońcy Widzewa rozbijają atak Legii, ale szybko tracą piłkę; grają jednak wysoko i warszawiacy mają kłopoty z dobrym rozegraniem piłki
30' Łodzianie próbują odebrać piłkę legionistom już przed ich polem karnym
32' Zamieszanie w polu karnym Legii, nikt z widzewiaków jednak tego nie wykorzystał
33' Brzydki faul Wawrzyniaka na Alvesie
34' Rzut wolny dla Legii przy prawej linii bocznej na wysokości pola karnego; bez efektu
36' Znów legioniści wychodzą obronną ręką z ataku łodzian w polu karnym
37' Atak Legii lewą stroną, Kucharczyk na spalonym
38' Oziębała znów marnuje znakomitą okazję! Strzela niecelnie po podaniu Grzelczaka
40' Kaniecki faulowany w polu karnym po rzucie wolnym Legii
43' Groźna akcja Legii! Centra Manu, nad poprzeczką główkował Wolski!
44' Znów centra w pole karne Widzewa, bez efektu
45' Faulowany Dzalamidze; Oziębała centruje w pole karne. obrońcy Legii wybijają piłkę; sędzia dolicza minutę
45+1' Rzut wolny dla Legii tuż przed polem karnym Widzewa! Madera faulował Wolskiego. Goool!!!!! Wawrzyniak z rzutu wolnego prosto w okienko bramki Widzewa! 1:0 dla Legii! Sędzia kończy pierwszą połowę.

46' Rozpoczęła się druga połowa meczu; w Widzewie zmiana: Panka za Mrozińskiego
47' Żółta kartka dla Dzalamidze za faul na Manu
50' Walka o piłkę w środku pola
52' Atak pozycyjny Legii, Wawrzyniak centruje, bez efektu
54' Pinheiro powstrzymuje atak legionistów lewą stroną
55' Gooool!!! 2:0! Manu dobija piłkę obok Kanieckiego, który odbił piłkę po silnym strzale z dystansu Gola. Maleją szanse Widzewa na awans w Pucharze Polski...
57' Zmiana w Widzewie: Ostrowski za Radzio
58' Żółta kartka dla Panki za faul na Kucharczyku tuż przed polem karnym; rzut wolny dla Legii. Vrdoljak obok bramki
59' Żyro fauluje Abbesa; szansę miał Dzalamidze po prostopadłym podaniu Grzelczaka; bez efektu
61' Zmiana w Widzewie: Budka za Oziębałę
62' Goool! 3:0!!! Wolski okiwał w zamieszaniu czterech obrońców Widzewa, wyszedł na czystą pozycję, strzelił w długi róg obok interweniującego Kanieckiego! Bramkarz łodzian zdołał jedynie dotknąć piłkę palcami... Wygląda na to, że Widzew odpada z Pucharu Polski
65' Znów groźnie: główkował Kucharczyk
67' Legia rozgrywa piłkę, Widzew stara się ją przejąć, ale bez efektu...
68' Żyro poza boiskiem opatrywany przez lekarzy
69' Na czystą pozycję wychodził Manu, Panka chyba łapał go za koszulkę, co groziło mu czerwona kartką, Kaniecki wybija piłkę sprzed pola karnego; sędzia na szczęście nie dopatrzył się faulu widzewiaka
70' Zmiany w Legii: Kiełbowicz za Wawrzyniaka i Łukasik za Gola
71' Legia wyraźnie przeważa w tej części gry
73' Faulowany Madera; widzewiacy szybko tracą piłkę...
74' Na czystą pozycję wychodził Budka. Tylko rzut rożny; do centrowanej piłki próbował dojść Madera, ale Skaba szybszy
77' W dziecinny sposób Dzalamidze traci piłkę, w efekcie szansę miał Kucharczyk, ale Kaniecki łapie piłkę
78' Przed szansą Grzelczak, był jednak na spalonym
80' Zmiana w Legii: Jędrzejczyk za Vrdoljaka
81' Faulowany Grzelczak; rzut wolny; Skaba łapie dośrodkowanie Budki
83' Wyraźna przewaga Legii, Widzew gra bardzo chaotycznie; łodzianie jak już przejmą piłkę błyskawicznie ją tracą w pojedynkach jeden na jeden
85' Budka wpada w pole karne, wywalczył rzut rożny; bez efektu w zamieszaniu podbramkowym, Skaba na posterunku
87' Koronkowa akcja łodzian w poprzek boiska: Budka - Grzelczak - Ostrowski, ten podaje do Dzalamidze, ale napastnik traci piłkę w polu karnym ograny przez Komorowskiego
89' Żółta kartka dla Jędrzejczaka; rzut wolny dla Widzewa; Budka w pole karne, dobra interwencja Kucharczyka
90' Szybki kontratak Legii, bez efektu; sędzia dolicza 3 minuty do czasu gry
90+1' Szansę mieli Budka i Panka, bez efektu
90+3' Ostrowski wbiega w pole karne, obrońca Legii odbiera mu piłkę; kilka chwil później sędzia kończy mecz.

Widzew przegrywa z Legią 0:3 i odpada z Pucharu Polski. Warszawiacy w ćwierćfinale; są na najlepszej drodze do obrony trofeum.
Ostatnie poczynania łódzkich piłkarzy nie napawają optymizmem. Podejrzewamy, że w klubie będzie teraz wielka burza mózgów...

Zapraszamy na kolejne relacje live z meczów łódzkich drużyn!