ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Uzależniona od... szycia. Pasją Joanny Zdolskiej jest...

Karolina Brózda

2018-02-28 14:30

2018-02-28 14:30

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Uzależniona od... szycia. Pasją Joanny Zdolskiej jest tworzenie szmacianych lalek. Jej dzieła są wykonane z wysokiej jakości materiałów

Karolina Brózda

2018-02-28 14:30

Z pracy przy maszynie do szycia można uczynić swoją pasję. Udowadnia to 36-letnia Joanna Zdolska, która w chwilach wolnych od bycia mamą dwójki dzieci szyje szmaciane lalki.
1/5

Joanna Zdolska w chwilach wolnych od bycia mamą dwójki dzieci szyje szmaciane lalki.

(© archiwum prywatne )

- W garażu teścia znalazłam starego „Łucznika”, zabrałam go do domu i... wsiąkłam - opowiada Joasia. - Zaczynałam od szycia ściereczek kuchennych i do teraz mam ich w kuchni pod dostatkiem. Potem przyszła pora na czapki i poduszki dla syna. Gdy na świecie pojawiła się córka, sama uszyłam dla niej całą wyprawkę: kilka kompletów pościeli, kocyki. Potem postanowiłam, że zrobię lalkę, aby miała coś wyjątkowego. Po wielu próbach i poprawkach powstała pierwsza szmacianka. I stało się, uzależniłam się od ich szycia.

Asia uwielbia wymyślać wzory i łączyć kolory. Lale są wykonane z bawełnianych tkanin i batystu. Zdarzają się elementy z koronki, z filcu. Dużą rolę odgrywają dodatki pasmanteryje: taśmy z pomponami, koronki, guziki, ozdobne sznurki i tasiemki. Przydają się też włóczki, z których powstają włosy.

- Zrobiłam już dużo lalek, ale nie wiem dokładnie, ile, bo... nigdy ich nie liczyłam - śmieje się Joanna. - Nad jedną pracuję około trzech dni. Oprócz lal powstał też wielki królik, lalki sowy, misie, teraz przyszedł czas na jednorożca. Każda taka chwila jest dla mnie odpoczynkiem, oderwaniem od codzienności i obowiązków.ŻYCZENIA NA DZIEŃ KOBIET

WOLNE NIEDZIELE 2018 [KALENDARZ]

Pogoda na środę

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

To nie jest reklama więc nie zapraszamy na

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

<"o">  •

laloushka pl

odpowiedzi (0)

skomentuj