Siatkówka. Jeden dobry set to za mało, żeby wygrać mecz w...

2018-02-07 20:46

18 Komentarzy
Dodaj komentarz

Siatkówka. Jeden dobry set to za mało, żeby wygrać mecz w Lidze Mistrzyń

Zgodnie z planem siatkarska drużyna Grot Budowlani doznała czwartej porażki w czwartym meczu Ligi Mistrzyń
Po akcji Twardowskiej i i skutecznym bloku łodzianek było 2:2, ale rywalki pokazały kto rządzi w Atlas Arenie. Zdobyły osiem punktów z rzędu. Trzeci punkt Budowlane zdobyły po zagrywce w siatkę Rusevej. Dominacja rywale nie podlegała dyskusji. Dwie, trzy udane kacje to za mało, żeby uniknąć kompromitacji w pierwszym secie.
Drugi set zaczął się od udanej akcji Twardowskiej. Łodzianki próbowały walczyć.
Po kolejnej akcji Twardowskiej i wideoweryfikacji łodzianki objęły prowadzenie 4:3, a potem osiągnęły dwupunktową przewagę (10:8, 14:12), Mogło się podobać, gdy Kąkolewska razem z Vincourovą zatrzymała Demir blokiem na lewym skrzydle. Potem jednak faworytki wzięły się do roboty i osiągnęły bezpieczną przewagę. Łodzianki robiąc szkolne błędy pozwoliły rywalkom łatwo wygrać końcówkę seta.
Znamienna była sytuacja z początku trzeciego seta. Twardowska zaatakowała wysoko ponad blokiem i posłała piłkę daleko w aut. Kiwka Vincourovej i atak z kontry Cutury dało prowadzenie 6:4. Turczynki zaczęły punktować udaną zagrywką. Łodzianki się nie poddawały. Wykorzystywały błędy rywalek i zdobyły pięciopunktową przewagę (18:13). Kontynuowały dobrą grę. Twardowska posyłała asa za asem, świetnie funkcjonował blok. Zdobyły 12 punktów z rzędu i wygrały seta. Utytułowane rywalki zostały wprost zmiażdżone.
W czwartym secie rywalki prowdziły 4:0, ale łodzianki nie zamierzały oddać partii bez walki. Doprowadziły do stanu 5:6 i zeszło z nich powietrze. Zaczęły grać tak, jak w swoich najgorszych ligowych występach. I przegrał praktycznie bez walki.