Widzew Korona 3:1. Trzecie z rzędu zwycięstwo łódzkich piłkarzy

Tomasz Jabłoński
Piłkarze Widzewa w spotkaniu 26. kolejki ekstraklasy, rozegranym na stadionie przy al. Piłsudskiego, pokonali 3:1 Koroną Kielce. Widzew wygrał trzeci mecz z rzędu na własnym stadionie (wcześniej pokonał Górnika Zabrze i Legię Warszawa). Wygrana dała awans łodzianom na dziewiąte miejsce w tabeli. Mecz z Koroną nie oczarował koneserów futbolu, choć trzeba przyznać, że zawodnicy obydwu drużyn zdobyli efektowne gole. W lany poniedziałek było solidnie, walecznie i oczywiście skutecznie. To bez wapienia zasłużone zwycięstwo drużyny prowadzonej przez trenera Daniela Myśliwca. Łodzianie wygrali dziesiąty mecz w sezonie, ósmy na własnym stadionie. Korona nie miała zbyt wielu atutów, by myśleć wywiezieniu z Łodzi korzystnego wyniku. Trzeba jednak pamiętać, że zagrała na Widzewie bez sześciu kluczowych zawodników. To ósmy mecz kieleckiej drużyny z rzędu bez zwycięstwa. Widmo spadku do pierwszej ligi coraz realniejsze.

Widzew Korona na żywo

Wynik meczu Widzew Korona 3:1

90+4' Koniec spotkania, zasłużone zwycięstwo Widzewa.

90+2' Widzew gra w środku boiska

90' Zmiana w Widzewie, za Nunesa Terpiłowski, sędzia doliczył cztery minuty

90' Żółta kartka dla Hofmeistera

89' Łodzianie przy pice

87' Widzew nie może już roztrwonić zaliczki, choć jeszcze jest VAR. Gol uznany!

86' GOL, GOL. GOL. Klimek, Kapitalny strzał widzewiaka z dystansu!

85' Rzut rożny dla Korony

84' Widzew stara się uspokoić grę

82' Potrójna zmiana w Widzewie, Kun za Alvareza, Kerk za Pawłowskiego i Silva za Kastratiego..

80' Goście jeszcze rzucają się do ataków, Gikiewicz wybija na rzut rożny

78' Żółta kartka dla Sancheza

75' Gol dla Korony. Przy tej akcji nie popisał się Kastrati, a z bliska trafił do siatki Szykawka

75' Strzał Nunesa broni Dziekoński

74' Korona się spieszy, pewnie jeszcze zawodnicy liczą na odrobienie strat

72' Zmiana w Widzewie, za Rondicia Sanchez, a w Kornie Forsell za Błanika

71' Kolejny rzut ro0ny dla gospodarzy

69' Widzew gra składnie i nie rezygnuje z trzeciego gola

66' Rzut rożny dla Widzewa

64' Łodzianie grają już bardzo spokojnie

62' Piłkarze z Kielc jeszcze mają nadzieję

60' Rzut rożny dla Korony

57' GOL, GOL, GOL. Alvarez. Hiszpan wykonywał rzut wolny z boku pola karnego. Silnie strzelił i piłka wpadła do siatki

56' Faulowany Pawłowski

54' Rzut wolny dla Widzewa

52' Korona próbuje, ale Widzew dobrze broni

50' Silny, ale niecelny strzał Remacle

48' Rożny dla Korony, drugi i trzeci

48' Gorący doping kibiców Widzewa

46' Rozpoczęła się druga część meczu

Koniec pierwszej części spotkania, Widzew prowadzi

45+1' GOL, GOL, GoL Widzew prowadzi. Alvarez dośrodkował z prawej strony, a Rondić strzałem z bliska pokonał bramkarza Korony.

44' Sędzia doliczył dwie minuty

43' Pawłowski próbował zaskoczyć bramkarza Korony, ale piłka poleciała obok słupka

42' W tej chwili najbardziej aktywni są kibice

40' Znów dużo walki w środkowej strefie boiska

38' Akcja Korony, ale łodzianie zablokowali dwa strzały rywali

36' Spotkanie coraz bardziej wyrównane

34' Rożny dla Korony

32' Analiza VAR, czy widzewiak faulował. Jednak nie

31' Poprzeczka ratuje Widzew przed utratą bramki, strzelał Kwiecień

29' Strzał Klimka z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką

27' Ciganiks leży na murawie, ale wraca do gry

26' Nieudane dośrodkowanie Ciganiksa

24' Tempo spotkania nie oszałamia

22' Po rzucie wolnym piłka trafiła do Hanouska, ale ten strzelił silnie, lecz niecelnie

21' Obserwujemy teraz dużo walki w środku pola

19' Brakuje nieco w tym meczu podbramkowych sytuacji

17' Korona zaczyna śmielej atakować

15' Dośrodkowane Klimka i bramkarz Korony wybija na róg

13' Korona buduje atak pozycyjny i po chwili rzut rożny

11' Rzut rożny dla drużyny gości

11' Widzew przeważa w tym spotkaniu, Korona w głębokiej defensywie

9' Rożny dla Widzewa

9' Głośmy doping kibiców

7' Napastnik Korona na pozycji spalonej

5' Nerwowo na boisku, ale lekka przewaga po stronie gospodarzy

3' Pierwsza bramkowa okazja drużyny z al. Piłsudskiego, rożny dla łodzian

1' Arbiter rozpoczął spotkanie, Widzew na czerwono

Godz. 17.28 Bilans ostatnich pięciu meczów Korona i Widzewa:
(22.09.2023) Korona - Widzew (1:1)
(27.05.2023) Widzew - Korona (0:3)
(12.11.2022) Korona - Widzew (0:1)
(26.04.2022) Widzew - Korona (1:2)
(15.10.2021) Korona - Widzew (0:1)

Godz. 17.25 Spotkanie Widzew Łódź - Korona Kielce poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Godz. 17.20 Korona w ostatnim maratonie trzech spotkania domowych zdobyła 2 punkty, a to za sprawą remisów z Cracovią 1:1 oraz Pogonią Szczecin 2:2. Starcie z Rakowem Częstochowa zakończyło się porażką 0:2.

Godz. 17.15 Dziś nie zagra Mato Milos, który nadal jest kontuzjowany. Paweł Zieliński doznał naderwania mięśnia - przerwa potrwa około dwóch tygodni.

Godz. 17.10 Podopieczni trenera Daniela Myśliwca zajmują 10. pozycję w tabeli z 32 punktami na koncie. Zespół z Łodzi w ostatnim spotkaniu przed przerwą reprezentacyjną zremisował z Cracovią 2:2.

Godz. 17.05 - Zespół potrzebuje zwycięstwa. Ostatnio było blisko, natomiast popełnione błędy to uniemożliwiły. Przed nami mocna walka o utrzymanie z zespołami, z którymi absolutnie stać nas na zwycięstwo - powiedział na konferencji przedmeczowej trener Kamil Kuzera.

Godz. 17 Rezerwowi Widzewa: Ivan Krajcirik (35) - Luis da Silva (2), Dawid Tkacz (8, M), Jordi Sanchez (9), Ernest Terpiłowski (13), Juan Ibiza (15), Dominik Kun (22), Sebastian Kerk (37), Noah Diliberto (44)

Godz. 16.55 Ostatnio fani łódzkiego zespołu wracali ze stadionu w bardzo dobrych nastrojach, bo piłkarze trenera Daniela Myśliwca najpierw wygrali 3:1 z Górnikiem Zabrze, a w kolejnej grze na własnym boisku odnieśli zwycięstwo 1:0 w ligowym klasyku z warszawską Legią. Czas na trzecie, świąteczne zwycięstwo.

Godz. 16.50. W dzisiejszym spotkaniu ekstraklasy Puszcza Niepołomice zremisowała z Radomiakiem 1:1 i zepchnęła Koronę na szesnaste, spadkowe miejsce w tabeli!

Godz. 16.45 Dwa dni temu Korona poinformowała, że drużyny z Kielc dołączył Petteri Forsell. 12-krotny reprezentant Finlandii grał w Polsce w latach 2016-2021 (w Koronie w sezonie 2019/2020, 14 spotkań), rozgrywając grubo ponad sto spotkań, z czego 77 w ekstraklasie.

Godz. 16.35 W takim składzie rozpocznie Widzew

Godz. 16.33 Wyjściowy skład Korony

Nie da się ukryć, że Korona przyjeżdża do Łodzi w bardzo przetrzebionym składzie. W ekipie z Kielc zabraknie Mariusa Briceaga, Dalibora Takacza, Mariusza Fornalczyka i Miłosza Strzebońskiego. Nie zobaczymy też kontuzjowanych już od dłuższego czasu Jakuba Łukowskiego i Kyryło Petrowa. Kilka dni temu ze składu wypadł też hiszpański pomocnik Nono, który zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie.

Na szczęście takiego problemu kadrowego nie ma trener Widzewa Daniel Myśliwiec. Do treningu wrócili Jordi Sanchez, Juan Ibiza, a także Lirim Kastrati. Z nieco mniejszym obciążeniem ćwiczył Paweł Kwiatkowski. To oznacza, że jedynym nieobecnym będzie Juljan Shehu.

Ostatnio piłkarze Widzewa zaprezentowali się w dobrym stylu, zwłaszcza w dwóch ostatnich meczach ligowych, gdzie pokonali Legię Warszawa, a następnie zremisowali z Cracovią.