Na stadionie przy al. Piłsudskiego drużyna Widzewa pokonała Jagiellonię Białystok. Zapraszamy na sprawozdanie z tego spotkania.

Relacja LIVE (żeby odświeżyć stronę naciśnij F5):

Widzew: Mielcarz, Ukah, Madera, Bieniuk, Dudu, Budka (Bartkowski), Pinheiro, Panka, Ostrowski (Okachi), Dżalamidze (Oziębała), Grzelczak

Jagiellonia: Baran, Norambuena, Cionek, Skerla, Kukol (Burhardt), El Sidqy, Grzyb, Hermes, Kupisz, Cetković (Frankowski), Plizga (Maycon)

1' początek meczu. Rozpoczęli łodziani: Dżalamidze i Grzelczak .

2' Nieporozumienie Dudu Z Mielcarzem. Obrońca wybija piłkę na rzut rożny.

4' W polu karnym Widzewa Dżalamidze odbiera piłkę Kukolowi.

7' Na środku boiska Panka fauluje jednego z graczy Jagielloni.

8' Kolejny faul widzewiaka - tym razem Dudu sfaulował Kukola.

9' Grzelczak usiłował wywalczyć korner dla Widzewa. Bez powodzenia.

10' Pod bramkę Widzewa przebił się Plizga. Po strzale w światło bramki Mielcarz wybił piłkę za pole boiska - rzut rożny.

12' Rzut rożny omal nie kosztował Widzewa utraty bramki. Kupisz trafił z główki w poprzeczkę.

14' Gol. gol Kupisz po asyście Plizgi pokonuje Mielcarza. Jest 0:1.

15' Dżalamidze wywalczył rzut rożny dla Widzewa. Po rozegraniu sfaulował gracza Jagi i został ukarany żółtą kartką.

16' Gol! Błyskawiczna odpowiedź Widzewa. Panka zagrał w pole karne do Grzelczaka, a ten strzelił w długi róg bramki. Baran nie był w stanie tego obronić. Jest 1:1!

18' Na bramkę Widzewa strzela Cetković, ale piłka przechodzi ponad poprzeczką.

20' Przy linii bocznej boiska sfaulowany Dżalamidze.

21' Po wrzucie piłki na pole karne Jagi - z rzutu wolnego - piłkę łapie Baran.

22' Po złym rozegraniu Kupisza piłkę przejmuje Mielcarz.

22' Dżalamidze strzela z dystansu - Baran łapie piłkę.

25' Ostrowski wywalczył rzut wolny dla Widzewa z okolicy narożnika pola karnego

26' Dudu do Budki, który próbował technicznym strzałem oszukać bramkarza Jagielloni. Niestety, piłka minęła słupek.

27' Rzut wolny dla Jagi po faulu na Alexisie. Plizga wrzuca na pole karne, Madera wybija piłkę głową. Rzut rożny.

28' Gracze Jagielloni nie wykorzystali kornera. Widzew atakuje, ale piłki wrzuconej przez Ukaha w pole karne Jagi nie ma kto podjąć.

29' Kontra Jagiellonii' Kukol trafia w słupek bramki Widzewa.

31' Znów groźnie pod bramką Widzewa. Po prostopadłym podaniu Grzyba Kupisz w polu karnym. Mielcarz interweniuje.

32' Po błędzie Bieniuka Plizga strzela do bramki, ale piłkę łapie Mielcarz.

33' Rzut wolny dla Widzewa po faulu na Dżalamidze. Niewykorzystany.

34' Dwa rzuty rożne dla Widzewa. Grzelczak uderza głową i piłka opuszcza boisko tuż koło słupka.

37' Bieniuk do Ostrowskiego, który wrzuca piłkę w pole karne. Niecelnie strzela Dudu.

39' Ukah fauluje Kupisza na linii pola karnego i dostaje żółtą kartkę. Rzut wolny dla Jagi

40' Plizga uderza piłkę, która przechodzi ponad poprzeczką bramki Widzewa.

42' Cetković i Grzelczak nie wykorzystują okazji zdobycia bramek dla swych drużyn.

44' Plizga nieudanie próbował przelobować Mielczarza.

45' Widzew blisko zdobycia gola. Po wrzucie piłki w pole karne Jagiellonii Ostrowski marnuje szansę.

45' Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy meczu.

46' Koniec pierwszej części spotkania.

46' Początek drugiej połowy meczu. Na boisku pojawił się Frankowski, który zastąpił Cetkovicia.

46' Strzał Panki na bramkę Jagi blokują białostoccy obrońcy.

47' Groźnie w polu karnym Widzewa, gdzie przebił się Plizga. Został jednak powstrzymany.

49' Gol! PO rzucie rożnym i dośrodkowaniu Dudu Madera trafia głową. Widzew prowadzi z Jagiellonią 2:1

51' Błyskawiczna riposta Jagiellonii. Grzyb wrzucił piłkę na pole karne Widzewa, Frankowski odegrał ją Kupiszowi, który umieścił piłkę w siatce. Jest 2:2

53' Kolejna bramka! Tym razem dla Widzewa, który prowadzi 3:2.
Budka z wolnego podał do Bieniuka a ten uderzył głową. Baran był bezradny.

58' Seria rzutów rożnych Jagiellonii nie przynosi zmiany wyniku meczu.

62' Rzut wolny dla Widzewa wykonuje Dudu, ale duet Madera/Ukah nie wykorzystuje okazji.

63' Strzał z dystansu Hermesa nie zagroził bramkarzowi Widzewa.

64' Zmiana w Widzewie - Okachi wchodzi za Ostrowskiego.

65' Zmiana także w skladzie Jagiellonii. Za Kukola wchodzi Burhardt.

65' Kolejny gol dla Widzewa! Po indywidualnej akcji Okachiego w polu karnym Jagi do odbitej piłki dobiegł Budka i z 15 metrów pokonał Krzysztofa Barana. Stan meczu 4:2.

68' Przed utratą gola ratuje Widzew Ugo Ukah, który powstrzymuje atak Frankowskiego.

70' Rzut rożny dla Jagiellonii. Piłkę wybił poza boisko Bieniuk przerywając natarcie piłkarzy Jagi..

72' Zawodnicy Widzewa znów w polu karnym przeciwnika, ale zabrakło wykończenia akcji. Piłkę odbierają im białostoccy obrońcy.

72' Frankowski na spalonym, złapany w pułapkę obrońców Widzewa.

73' Na spalonym tym razem Kupisz. Jagiellonia nie odpuszcza.

75' Po kontrze Widzewa Dżalamidze strzela nad poprzeczką.

75' Ponad bramką Widzewa przelatuje piłka po kopnięciu Burkhardta.

76' Widzew znów blisko szczęścia. Bardzo mocny strzał Budki bramkarz Jagiellonii z trudem wybija na rzut rożny.

77' Zmiana w Widzewie - Oziębała zastępuje Dżalamidze.

78' Plizga poza boiskiem. Doznał kontuzji.

80' Kontuzjowanego Plizgę zastąpił Maycon.

83' Rzut rożny dla Widzewa wywalczony przez Budkę.

84' Kolejny korner po główce Grzelczaka. Dość składna akcja kończy się niecelnym uderzeniem głową wykonawcy rzutu rożnego.

85' Następna zmiana w Widzewie. Schodzi Budka, wchodzi Bartkowski.

88' Jagiellonia nadal próbuje atakować, ale widzewiacy grają uważnie.

89' Rzut rożny wywalczony przez piłkarzy Jagi nie przynosi zmiany wyniku meczu.

90' Kontra Widzewa. Przed utratą gola ratuje przeciwników Hermes. Rzut rożny.

90' Sędzia dolicza do czasu meczu 3 minuty.

90' W starciu na boisku ucierpiał Ukah. Opatruje go sztab medyczny Widzewa.

92' Grzelczak na spalonym.

93' Koniec spotkania. Widzew zwycięża 4:2